Složení medu a co jsme letos vytočili

November 29, 2015

Květový smíšený a medovicový lesní med je pro vás již stočen a připraven ve sklenicích. Podle čeho byste si měli vybrat? Můžete vzít v úvahu chuť, ale také složení.

 
Složení medu
 
Včelí med je tvořen z 38 % ovocným cukrem, 31 % hroznovým cukrem, 17 % vodou, 7 % složenými cukry, 2 % vyššími cukry, 1 % řepným cukrem, 0,6 % kyselinami, 0,3 % proteiny, 0,2 % popelovinami a 2 % tvoří ostatní složky.
Mezi významné kyseliny patří kyselina glukonová, citronová, jablečná, jantarová a aminokyseliny, v malém množství je obsažena i kyselina octová, mravenčí, máselná, mléčná, šťavelová, glykolová a α-ketoglutarová. Popeloviny jsou tvořeny draslíkem, sodíkem, vápníkem, hořčíkem, chloridy, sírany a fosforečnany. Ostatní složky v seznamu zahrnují chuťové a aromatické látky, inhibiny, vitaminy, hormony a enzymy. Podrobnější popis složení můžete nalézt zde.
 
A teď k rozdílům. Medovicové medy mají výrazně více aminokyselin než medy květové a to klidně o 7,2 mg na 100 g včelího medu. Tuto hodnotu berte, prosím, pouze orientačně, neboť každý med je svým složením jedinečný. Naopak v květovém medu je zastoupeno více draslíku, sodíku, vápníku a také bílkovin.
 
Polévková lžíce včelího medu obsahuje 0,25 kJ energie, což je 0,06 kcal.
 
Rozdílné složení má svůj původ ve vzniku medu.
 
Z čeho vzniká med
 
Začátek je vždy stejný, včely sbírají sladkou šťávu. Pro vytvoření květového medu shromažďují nektar produkovaný rostlinami, pro lesní med medovici vylučovanou mšicemi a červci sajícími na rostlinách. Tento hmyz nabodává listy, jehličí nebo kůru mladých výhonků a saje šťávu z pletiva rostlin. Sám spotřebovává hlavně aminokyseliny a bílkoviny, zbytek vyprázdní v podobě sladké šťávy. Včely ji sbírají z listů a jehličí, kde ulpívá.
Po cestě do úlu nastává ve směsi změna. Včela totiž uvolní enzym, který dovede štěpit složené cukry na jednoduché. Přinesený cukr pak předají včely létavky úlovým včelám k uložení do plástu. Ty si med postupně předávají, čímž dochází k jeho zahuštění a dalšímu štěpení. I již uskladněný med bývá znovu přemísťován, dokud nedosáhne potřebného obsahu, aby mohl zdárně dozrát.
 
Letošní med se povedl


Letošní med se nám skutečně povedl a je připraven k prodeji. Úhyn včelstev po celé České republice se podepsal na produkci medu, a i když byla snůška výborná, medu je málo. Z tohoto důvodu vzrostla pro letošní rok i jeho cena. Bližší informace o příčinách úhynu se můžete dozvědět na tomto odkazu.
 


Závěrem
 
Ať sáhnete po medovicovém lesním medu, květovém nebo po pastovém, vždy vám na stole přistane kvalita 100% čistého přírodního produktu přímo od včelaře. Pokud si ještě nejste jistí, jaký med si vybrat, mrkněte na popis produktů v našem e-shopu.
 
Zdroje: bakalářská práce Nikol Semerádové, kniha Chováme včely od Franze Lampeitla, studijní podpora pro Agronomickou fakultu Mendelovy univerzity v Brně.

Please reload

Další články
Please reload

Archiv
Please reload

Hledání podle Tagů
  • Facebook Basic Square

Jedu na medu - včely a dobrý med